CANISTERAPIE ve školce

23. 09. 2019     sekce: Akce     autor: Martina Polláková     tisk: tisk článku

Milí rodiče,

spolek Arnicanis nám zaslal nabídku canisterapie ve školce, kterou jsme velice rádi přijali. Zapojíme se do projektu s názvem „Společně a bezpečně“. Projekt aktivně učí děti s pomocí interaktivních obrázků. Také se díky projektu daří naučit děti základnímu a zodpovědnému přístupu dětí ke psům a předejít tak nechtěným konfliktům.

Projekt zahrnuje hodinový pobyt ve třídě rozdělen do samotné výuky a hry. Součástí programu je i přítomnost canisterapeutického psa Aničky. Výuka spočívá v povídání o jednotlivých nebezpečných situacích a jejich řešení. Děti jsou aktivně zapojovány pomocí ukázek. Hry jsou zaměřené na jemnou motoriku (zapínání obojků, rozeznávání barev, česání), hrubou motoriku (podlézání pod psem, překážky). Pes je očkovaný, čistotný a cvičený na pobyt s dětmi. Pes je vždy pod dohledem canisterapeuta!  NA DÍTĚ VYBÍRÁME ČÁSTKU 50,-.