Zapojili jsme se do vánočního projektu

22. 12. 2020     sekce: Akce     autor: Martina Polláková     tisk: tisk článku

“Společný dárek pro seniory”, tak se jmenuje vánoční projekt pod záštitou Místního akčního plánu II (MAP II). V této nelehké době je o to více důležité myslet na ostatní a pomáhat si. Obzvlášť, když se jedná o nemocné spoluobčany nebo seniory.

Za běžného stavu, kdy jsme se ještě neobávali nakažení COVID-19, vystupovaly děti ze školek v Domovech seniorů a svou přítomností dokázaly rozzářit oči babičkám a dědečkům. Letos to bohužel nebylo možné. Tak jsem se rozhodla oslovit mateřské školy z regionu Hranicko a představit jim nápad.
Jsem velice hrdá na to, že se do projektu nakonec zapojilo 11 organizací. MŠ Struhlovsko, MŠ Pohádka, MŠ Šromotova pastelka, MŠ Drahotuše, MŠ Milenov, MŠ Hrabůvka, MŠ Teplice nad Bečvou, MŠ Rakov, MŠ Bělotín, MŠ Potštát, CPR Jitřenka Hranice. Do projektu byla původně zapojena také MŠ Galašova, Hranice, ale bohužel zůstala, v době realizace, v karanténě. Paní ředitelky, učitelky, asistentky pedagoga a chůvy ze školek nacvičily s dětmi vystoupení pro seniory a také se postaraly o nahrávky a sestříhání videí. Vánoce jsou svátky klidu a míru, ale také symbolikou nejrůznějších dárečků. V úterý 15.12. předali zástupci projektu MAP II, jmenovitě Vladislava Závrská a Miroslav Wildner, ANDÍLKY ředitelce DS Hranice, paní Simoně Hašové. Díky daru Polesí Valšovice, vzniklo 11 krásných a velkých Andílků ze dřevěných polínek. Každý dřevěný Andílek reprezentoval zapojenou školku a bude ozdobou společných vnitřních prostor Domova seniorů. Jelikož máme v regionu nejen šikovné paní učitelky, ale také rodiče a prarodiče dětí, bylo vytvořeno ještě dalších 755 malých Andílků k zavěšení nebo na postavení. Tihle Andílci ozdobí všechny pokoje seniorů a také sesterny. Komu jinému bychom měli darovat tolik Andílků než právě seniorům, protože právě oni jsou těmi největšími Anděly. Bez jejich lásky, moudrosti, otevřené náruči, pochopení a štědrosti, by nebyl náš život tak bohatý.
Za Anděly považujeme také celý personál Domova seniorů, který ze všech sil pomáhá zajišťovat láskyplný a klidný provoz, mnohdy i na úkor své vlastní rodiny.
Nahrávky vystoupení dětí ze školek jsou již průběžně pouštěny na pokojích a zpříjemňují tak seniorům a zaměstnancům DS Hranice vánoční čas.

Jsem velice vděčná za to, že se mateřské školy domluvily a pustily se společně do tak potřebného projektu. Školky spolu vždy vycházely, ale během tohoto vánočního projektu, jsem opravdu hrdá na to, že mám kolem sebe tak úžasné kolegyně, které dokázaly i při komplikacích podržet.

Odkaz na Hranický deník zde

Odkaz na Hranické televizní zpravodajství zde

Bc. Martina Polláková
Zástupce ředitele pro MŠ Šromotova pastelka