Otevřené hodiny pro zájemce o třídu s rozšířenou výukou

26. 02. 2024     sekce: Akce     autor: Jitka Passingerová     tisk: tisk článku

naše škola již pátým rokem nabízí třídu s rozšířenou výukou. Je určena pro děti s vyšší mírou nadání, které mají vzdělávání vysoko na žebříčku svých hodnot. V rámci těchto tříd je mimo jiné podporována výuka angličtiny. Také matematika se učí jinou metodou (tzv. Hejného metodou). Abyste se mohli lépe rozhodnout, zda byste měli zájem zapsat své dítě do této třídy, nabízíme Vám otevřené hodiny matematiky, češtiny a angličtiny. Můžete je zhlédnout ve středu 13. března od 8:00 do 11:40 hodin ve třídách, které již rozšířenou výuku mají.

Na co se můžete těšit? V matematice uvidíte práci žáků na matematických problémech, kdy je dominantní spolupráce žáků, hledání jejich vlastního řešení a obhajoba vlastního postupu. Při práci budou používat názorné pomůcky, které jsou nezbytnou součástí hodin matematiky.

V češtině uvidíte práci na podporu čtenářské gramotnosti žáků, které se jako škola intenzivně věnujeme.

V angličtině uvidíte aktivity podporující konverzaci dětí v cizím jazyce. Uvidíte činnosti, které navozují bezprostřední použití cizího jazyka, budete moci posoudit, jak děti reagují na cizojazyčné pokyny.

Abychom měli přehled o počtu zájemců a mohli efektivně rozdělit zájemce do jednotlivých tříd, prosíme Vás o přihlášení se předem prostřednictvím přiloženého formuláře (https://forms.gle/38tuv67m8htVwFaR8). Svůj zájem sdělte prosím do soboty 9.3.2024. Na Vámi uvedený mail Vám přijdou podrobné informace o průběhu Vaší návštěvy. Děkujeme.

Případné dotazy zodpoví Michaela Hawigerová, zástupkyně ředitele (tel. 581 659 177) nebo ředitel školy na tel. 581 659 166.

Radomír Habermann, ředitel ZŠ a MŠ Hranice, Šromotovo