První den ve školce

04. 09. 2023     sekce: Akce     autor: Václava Baštanová     tisk: tisk článku

První den školního roku 2023/2024 proběhl v pátek 1.9. 2023. Sešlo se celkem sedm dětí. Přivítali jsme nové kamarády, kterým jsme s ostatními dětmi ukázali všechny hračky a stavebnice. Paní učitelky provedly rodiče po prostorách školky a vyřídily vše potřebné. Také jsme pozvali regionální televizi a pan Mach vytvořil skvělou reportáž ZDE. Společné přivítání proběhlo v komunitním kruhu, vzájemně jsme se seznámili a paní učitelky zopakovaly dětem obrázkové značky. Po jazykové chvilce proběhla svačinka. Děti se posadily na své židličky se značkami a vyposlechly si přání k jídlu.

Učitelka: „Děti, přeji Vám dobré chutnání.“

Děti: „Děkujeme za přání a žádné povídání.“

Po jídle proběhla hygiena a představení pravidel soužití ve školce. Zazpívali jsme si lidové písničky a připravili se na pobyt venku. Vydali jsme se na procházku do centra a navštívili výstavu v Synagoze (Jan Chaloupek – Ozvěny života).  Dětem se líbily obrázky zvířat a veeelké prostory Synagogy. Po návratu do školky nás čekal moc dobrý oběd (řízek s brambory).

Mgr. Martina Polláková